Zobraziť štandardnú verziu stránky
SPV

Prezidenta MOV nadchol Národný štadión v Tokiu

Štadión s kapacitou 60.000 miest oficiálne dokončili v novembri minulého roka a slávnostne ho odovzdali prevádzkovateľovi, ktorým je Japonský olympijský výbor. Náklady na jeho výstavbu sa vyšplhali na 1,4 miliardy dolárov. Uskutoční sa na ňom otvárací i záverečný ceremoniál OH 2020. Slú-žiť bude aj pre súťaže v atletike a pre medailové zápasy vo futbale. Počas svojej návštevy sa Bach stretol aj s japonským premiérom Jošihidom Sugom.
Očkovanie však bude zrejme nevyhnutnosť pre zahraničných športovcov, ale aj fanúšikov, ktorí budúci rok vycestujú na OH a PH. Pôjde najmä o to, aby zvýšený príliv cudzincov nespôsobil zdravotné problémy japonskému obyvateľstvu v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 . „S cieľom chrániť japonský ľud a z úcty k nemu MOV vyvinie veľké úsilie, aby čo najviac účastníkov zo zahraničia malo v sebe očkovaciu látkou, ak už bude vtedy k dispozícii. Diváci by si mali užiť bezpečné prostredie na jednotlivých športoviskách počas olympijských bojov,“ vyhlásil Thomas Bach.

Dejisko budúcoročnej paralympiády navštívil aj prezident Medzinárodného paralympijského výboru (IPC) Andrew Parsons. „Počas podujatia budú musieť naozaj všetci dodržiavať veľké množstvo pravidiel. Som si však istý, že to nebude problém. Každý si je totiž vedomý ich dôležitosti,“ povedal.

Dovedna sa na olympijských a paralympijských hrách v Tokiu 2021 očakáva účasť približne 15 400 športovcov a ďalšie tisícky členov ich realizačných tímov, vrátane funkcionárov, sponzorov a médií.

Podobné články

Exkluzívny partner

Automobilový partner

Generálny partner SPT Tokyo 2020

Hlavní partneri

Generálny partner

Komunikačný partner

Hlavný mediálny partner

Oficiálni partneri

Mediálni partneri

Dodávatelia